Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazları

June 18, 2012, 10:07 a.m.


Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazları Defelsko marka Positector UTG STD & ME modeli ultrasonik kalınlık ölçüm cihazı, metaller, seramikler, cam ve rigid plastiklerin kalınlığını tek taraftan ölçmeye yarar. Ayrıca bu ölçüm sayesinde bir malzemenin korozyona uğrayıp uğramadığı tespit edilir (Tüp, gemi gövdesi, tanklar vb.). UTG STD modeli kaplamasız mazlemenin kalınlığını ölçer, scan modunda tarma yapar. UTG ME ise malzeme boyalı veya kaplamalı da olsa "Multiple Echo" yöntemi ile doğru sonuç verir. Cihazın probu su geçirmezdir, su altında da çalışabilir. Cihaz gövdesi şoka dayanıklıdır. Ayrıca şok ve darbe emici plastik kılıfıyla kemere takılabilir.

Ölçüm Aralığı: 1 – 125 mm
Hassasiyet: ± 0.03 mm
Okuma: 0.01 mm
Ölçüm birimleri: inch/mm
Gösterge ve Ekran Özellikleri: Geniş LCD ekran Işıklıdır. Ölçümün yapıldığı koşullara göre gösterge 180 derece açıyla ters dönebilir. Malzeme seçimi yapılabilir.
Prob: 5 MHz frekansa sahip, 1.2 m kablolu ve aşınmaya dayanıklıdır. Normalde Saniyede 6 ölçüm yapar, istenirse 20 ölçüme kadar çıkarılabilir.
Kalibrasyo mastarı: Opsiyonel 5 basamaklı mastar. Basamak değerleri, 2.5, 5, 7.5, 10, 12.5 mm’dir.
10,000 Ölçüme kadar veri depolayabilir
Maksimum – minimum tolerans girilebilir, sesli ve ışıklı ikaz verir.
Pil Ömrü: 250 saatten fazla


Opsiyonel Aksesuarları:

İnfrared yazıcı
Bilgisayar yazılımı
AC güç kablosu


Standart Aksesuarları :

Positector UTG Ultrasonik jeli, kauçuk kılıf, kemere bağlama klipsi, taşıma çantası, 3 adet 1.5 V AAA pil, kalibrasyon sertifikası ve kullanım kitapçığı ile birlikte gelir.
Hafızalı Model (3) : Yukarıdakilere ilave olarak USB kablosu ve programla birlikte gelir.
Ebat: 146 x 64 x 31 mm
Ağırlık: 165 gr (piller hariç)

ASTM E797 standardına uygundur.